Strona 1 z 1

Obciążenie ruchome PN

: wt lis 07, 2017 9:32 am
autor: Tomasz
WItam
Z jakiego typowego/nietypowego pojazdu należy skorzystać aby wprowadzić obciążenie pojazdem K z rozłożonym obciążeniem na pojedyncze koła (zamiast obciążenia skupionego)? Niezbędne jest to do uzyskania prawidłowych sił w płytach pomostowych.

Re: Obciążenie ruchome PN

: wt lis 07, 2017 11:05 am
autor: Pablo
Co do pojazdów wg PN to proszę być ostrożnym, ponieważ jest ona błędnie zaimplementowana w programie od samego początku. Obciążenie q nie jest rozkładane na szerokości pasa lecz jedynie na szerokości rozstawu kół pojazdu. Przy okazji dodam, że błędne są również automatyczne kombinacje wg PN - do kombinacji charakterystycznych dodawane są współczynniki zwiększające jak dla kombinacji obliczeniowych np. dla temperatury i pojazdów.

Re: Obciążenie ruchome PN

: śr lis 08, 2017 12:23 pm
autor: lukasz.jarno
Witam,

Jeżeli chodzi o kombinacje to błąd został od razu usunięty wszystkie współczynniki dla charakterystycznych wynoszą 1.0. Jeśli chodzi o pojazd K to wynika to z zaimplementowane algorytmu w programie, na tą chwilę kończymy opracowanie bardziej zaawansowane polegające na optymalizacji położenia obciążenia ruchomego w kierunku poprzecznym, tak jak się to pojawiło dla EC. Jednym "pasem" będzie się dało "załatwić" cały obiekt.

Pozdrawiam,

Łukasz Jarno

Re: Obciążenie ruchome PN

: pt lis 10, 2017 6:31 am
autor: Tomasz
Dziękuję za odpowiedzi.
Niemniej jednak dalej nie wiem czy można,korzystając z dowlonej normy obciążeń ruchomych dostępnych w programie, stworzyć pojazd K lub S aby jego obciążenie na pojedyncze koło było rozłożone w postaci prostokąta o żądanych wymiarach? Próbował ktoś to wprowadzać w programie?
Panie Łukaszu czy w kolejnych wersjach programu jest szansa, że coś takiego się pojawi?